Eski Jandarma istihbarat Kurmay Albay Mustafa Önsel, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “SİHA’lar sivilleri vurdu” iddiasını çürüttü. Öldürülenlerin, silahlı terörist olduklarını, görüntülerinin kayıt edildiğini, kod adlarını ve gerçek adlarını açıkladı.

Önsel’in Ulusal Kanal ekranlarında, Erdem Atay’ın sunduğu Başkent Kulisi programındaki konuşmasından satır başları:

“SİHA silahlı insansız hava araçlarıdır. SİHA’lar son yıllarda terörle mücadelede çok öne çıktı. SİHA’ların başarısı çok öne çıktı.

Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamadığı bir şeyi açıklayacağım. Devletin içinde yanlış yapanlar olabilir. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ileri sürdüğü SİHA olayı ile ilgili elinde bilgi ve belgeleri açıklamalıdır.

SİHA’nın yaptığı bütün uçuşlar kayıt altındadır. SİHA gizli kapaklı iş yapamayacak kadar akılsız bir aygıttır. Çünkü yaptığı bütün iş kayıt altındadır. Kameraya kaydedilir. İnsan öldürüyorsunuz. Kimse suçsuz insanı öldürenin arkasında durmaz.’ Olay yerinde iki tane silah ele geçirildi.

Hakkari’de kırsalda ölü ele geçirilen iki PKK’lıyı güvenlik güçleri önce havadan izlemeye başlıyorlar. Teröristler araçlarıyla olayın meydana geldikleri yere geliyorlar. Burası tabi ağaçlık falan. Ama silahlı oldukları SİHA’lar tarafından tespitli. Ağaçların altında buluşma yapıyorlar. Bu esnada da operasyon gerçekleşiyor. Ölenlerin teröristler olduğu kesinleşti. Kod adlarıyla veriyorum: Piro Ahmet kod adlı Abdullah Sönmez, diğeri de Kivana Civan kod adlı Yusuf Öztürk.

Diğer iki terörist de yaralı vaziyette silahlarıyla olay yerinden kaçmışlar. Olay yerine gelen güvenlik güçleri izledikleri silahlı iki şahsı bir tane de silahsız şahsı buluyorlar. Hastaneye yaralı halde getiriliyor. Bunlar şimdi araştırılıyor. Bunlar kesin bilgidir”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: