CHP’Lİ Kazar “Dökülen Türk kanları, devletimizin, cumhuriyetimizin sonsuz koruyucularıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi Defne gençlik kolları başkanı Ali Kemal Kazar, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili basın açıklaması yayınladı.

30 Ağustos Zaferini vatanımızı işgal edenlere vurulmuş bir demir yumruk olarak nitelendiren Başkan Kazar;

“30 Ağustos zaferi Osmanlı imparatorluğunun son döneminden Başkomutanlık meydan muharebesine kadar gelinen süreçte vatanimizi işgal etmeye çalışan egemenlere vurulmuş demir yumruktur. Vatanin düşman işgalinde kurtarılıp kesin bir zaferle taçlandırılan 30 Ağustos günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; Türk Devleti, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı.” diye konuştu.

Emperyalist güçlere seslenen Kazar;

“Bu alandan akan Türk kanları, göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır. Bu anlamda 95. Yıla geldiğimiz süreçte içerdi ve dışarıda egemenlerin ve vatan düşmanlarının ders almadığını görmekte ve türlü türlü hainlikler görmekteyiz. Egemenlerden kurtarıp demokratik bir Türkiye hayalini ortadan kaldırmak isteyen emperyalistlere şunu çok rahat diyebiliriz ki “Derhal bütün düşüncelerinizden sıyrılın aksi taktirde vatan sevdalısı gençler sizin karşınızda durmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız!” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan CHP Defne gençlik kolları Başkanı şu ifadelere yer verdi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının aziz hatıralarına sahip çıkacak ve emanet aldığımız ülkeyi koruma adına her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın tekrar 30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun. Vatanı kurtarma yolunda hayatını kaybeden Aziz şehitlerimizi şükranla anıyor, Bizlere bıraktıkları bu ülke için Allahtan rahmet diliyorum.”


Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: