CHP GENEL MERKEZİ GÜRSEL EROL’A DUA ETMELİ!


Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. içeri de PKK ve yavruları, dışarı da ise DAEŞ ile mücadele etmek kolay değil… Türkiye her zamankinden daha zor günler yaşıyor şu son 5 senedir. Terör örgütleri kana susamış gibi askerlerimize, polislerimize, köy korucularımıza, öğretmenlerimize saldırıyor, onları vahşice katlederek aramızdan koparıyorlar.

***
Böyle günlerde Türkiye sadece iktidar partisinin terörle mücadele politikasına ihtiyaç duymaz. Muhalefet partilerinin ordunun, polisiyenin, terörle mücadelenin yanında duran siyaset izlemesi gerekir. CHP, MHP, HDP ekseninde baktığımız zaman CHP ve MHP köklerinden aldığı görevle her daim terörün karşısında duran iki parti konumunda görünse de iş öyle değil. CHP bugün liberal ajanlar, çakma Atatürkçüler, terör örgütü sevicileri tarafından kuşatılmış durumda. CHP ve MHP köklerine döndüğü gün temel olarak problem kalmayacak. HDP konusuna hiç girmedim dikkat ederseniz, çünkü HDP’nin iktidar tarafından lağvedilmesi  tamamen meşru. Hatta geç kalınmış bir hamle.

***
Tam da bugünlerde CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol,(Bence Kamer Genç’ten sonraki en iyi vekil), Hüseyin Aygün’ün ardından CHP’nin Tunceli imajını düzeltmiş gözüküyor. Meclis konuşması ve Tunceli’de gerçekleştirilmesi planlanan yürüyüşü duyurmakla enfes bir iş yaptı. Hüseyin Aygün’ün kaçırıldıktan sonra “PKK bana çok iyi davrandı” açıklamaları hala akıllarda olduğuna göre CHP’nin Erol gibi milletvekillerine ihtiyacı olduğu ap açık ortada. Bu sebepten dolayı, Erol’a ayrı bir parantez değil, sayfa açılması gerektiğine inanıyorum.

***
Konuyu dağıtmadan, hemen toparlayayım;
Gürsel Erol, CHP Tunceli Milletvekili seçildikten sonra oturduğu makamın hakkını sonuna kadar verdi. Ne zaman nerede görev alınması, nerede konuşulması gerektiğini, nerede susması gerektiğini bildi. Kendisi Tunceli milletvekiliyken, ondan beklenen ‘Dersimliyiz’ havasındaki açıklamalardan her daim kaçındı. Tunceli- Dersim kargaşasına girmedi. O bunları yapmazken CHP’de bazı şovenist milletvekilleri, Seyit Rıza anması yaptı, imdada yine Gürsel Erol yetişti, “Diyap Ağa’nın torunuyuz” dedi.

***
Ve, son olarak;
Mecliste öyle güzel konuştu ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan bile bizzat aradı, Erol’u tebrik etti. Neden Erdoğan bile dediğimi merak edebilir, hatta bana kızabilirsiniz. Osun, ben tarafsızlığımdan ödün vermek istemem… Şu yüzdendir ki, Erdoğan gibi CHP’ye zıt bir isim bile konuşmayı beğenip, tebrik ettiyse Gürsel Erol çok iyi iş çıkardı.

***
Erol konuşmasında şunu dedi, biraz aklınızı yoklayın;
‘Tunceli halkının düşündükleri aynen böyle’ evet, haklıydı. Tunceli halkı aynen böyle düşünüyordu, terörü desteklemiyor, lanet okuyor, önder olarak Atatürk’ü görüyordu. Türkçe ile dertleri yoktu mesela, veya Türk bayrağıyla. Yanlış tanıtıldılar demeyeceğim, yine CHP’nin ve HDP’nin çıkarcı vekilleri tarafından kullanıldılar.
Gürsel Erol’dan CHP’ye 135 tane falan lazım diyorum ben. CHP’yi, HDP’ye yanaşıyorlar yaftasından kurtaracak isim Gürsel Erol gibilerdir. Bence CHP Genel Merkezi bir plaket, bir tepsi tatlı, ellerinde çiçeklerle gitsinler Gürsel Erol’a teşekkür etsinler, dualarını da eksik etmesinler…

Barış Yahya Çinçin

21 Temmuz 2017

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: