LOZAN YALANLARI
Yabancı vakıfların proje adı altında para vererek desteklediği “sözde tarihçilerin” ve akademik hiç bir tarih eğitimi almadan kendi kendini tarihçi ilan eden yandaş medya soytarılarının palavraları bitmiyor: bu yalanlardan en çok dillendirileni ise Lozan Antlaşması.
Kuyruklu yalanlardan biri: Türkiye Lozan Anlaşması yüzünden madenlerini çıkaramıyormuş. Duy da inanma. Hadi tarih bilmiyorsunuz, peki yüzlerce işçimize mezar olan maden kazalarını nasıl bu kadar çabuk unuttunuz. Henüz, 3 yıl önce yüzlerce işçimizi Soma faciasında toprağa vermedik mi ? Ne çabuk unuttunuz sosyal medya sayfalarınız da günlerce fotoğrafını paylaşıp timsah gözyaşı döktüğünüz Soma’yı ! “Madenlerimizi 2023 yılına kadar çıkaramıyoruz.” sözü koca bir yalandır kardeşim. Türkiye, bugün Zonguldak’ta kömürünü, Batman’da petrolünü, Kayseri’de demir madenini çıkarıyor.
Yandaş medya soytarılarının bir diğer yalanı: Lozan Anlaşması 100 yıllıkmış, 2023’te süresi dolacakmış. Yandaş medya fareleri bu yalanı nerelerinden uyduruyor, bilmem ama Lozan Anlaşması süresiz bir anlaşmadır. Anlaşma maddelerinin hiç birinde şu yıl süresi dolacak diye bir madde yoktur !
Bir de: Lozan Anlaşmasının dünya kadar gizli maddesi varmış. Bu maddeler o kadar gizli ki tarihçiler dışında sosyal medya avanaklarından, jiletçi psikopatına kadar herkes vakıf. Biri de diğerine çıkıp demiyor ki madem gizli madde var, sen bunu nereden öğrendin ? Avanaklar arasında bir kocakarı dedikodusudur, aldı başını gidiyor.
Peki Lozan Anlaşması nedir ? Lozan Anlaşması: Sevr’i yırtıp çöpe atan Kuvâ-yı Milliyecilerin emperyalistleri, Kurtuluş Savaşından sonra diplomasi masasında Lozan da mağlup edişidir. Türk milletinin emeğini yüzyıllarca hiç eden kapitülasyonların kaldırılmasıdır. Türkiye’nin, Tam Bağımsızlığını tüm devletlere kabul ettirmesidir.
Bugün vatanseverlere düşen görev: Sevr Anlaşması’nın hasretiyle yanıp tutuşan emperyalist uşağı gerici ve bölücülerin yüzüne gerçekleri haykırmaktır. Bu yalanları uyduran sözde tarihçilerin yüzüne her yerde tükürmektir. Bu yalanların üstüne sazan gibi atlayıp dillendiren güruha, sazanlığını hatırlatmaktır.
Lozan Anlaşması: Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusudur ve Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı müddetçe yaşayacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: