İSKENDERUN’DA BATTI-ÇIKTI TARTIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin İskenderun Pac meydanına yapmayı planladığı battı- çıktı projesi için İskenderun Belediyesi kanadından tepkiler dinmiyor. İskenderun Belediyesi, gerçekleştirdiği toplantı ile projeyi yeniden tartışmaya aldı.

 

İskenderun Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yapmayı planladığı ve 30 Haziran’da temel atacağı İskenderun Pac meydanı battı- çıktı projesini değerlendirmek için toplantı düzenledi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in yönettiği toplantıya esnaf odaları başkanları, parti ilçe başkanları, çeşitli partilerden üyeler ve İskenderunlu vatandaşlar ile basın mensupları katılım sağladı.

İskenderun Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda battı- çıktı projesinin İskenderun’a kazandıracakları ve kaybettirecekleri konuşuldu. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin proje sorumluları da aktif olarak söz aldı. Soruları cevaplayan belediye yetkilileri, proje detaylarını da toplantıya katılanlar ile paylaştı. Toplantıda konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil projeye karşı olmadıklarını fakat proje hakkında detaylı olarak değerlendirme yapılması ve halkın bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti. Toplantı da bazı kişiler Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Lütfü Savaş’a karşı eleştirilerini sıraladı. Büyükşehir’in tek taraflı karar aldığını savunan İskenderunlu bazı esnaf odaları ve AKP’li Belediye meclis üyelerine CHP grubu tarafından karşılık geldi.  Battı- çıktı projesinin temel atma çalışmaları İskenderun Belediyesi tarafından imzalanacak protokolden sonra başlayacak.

PROJE NEYİ AMAÇLIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yoğunlaşan İskenderun trafiğine karşı önlem almak amacıyla hayata geçireceği projenin temeli 30 Haziran’da atılacak. Trafiği büyük ölçüde rahatlatması beklenen battı- çıktı projesi oluşturulacak alt geçit ile trafiğin hızlı akmasını amaçlıyor.  Toplamda 6 ay 10 günde bitirilmesi amaçlanan projede İskenderun Pac meydanından sahile ve İskenderun çarşısına çıkan yollar farklı ara güzergâhlara yönlendirilecek.

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: