ATAKAN’IN ÖLÜMÜNDEN BELEDİYE Mİ SORUMLU?

Dün okuldan çıkarken yurduna dönen Gümüşhane Üniversitesi öğrencisi Atakan Öztürkmenoğlu‘nun kafasına bilinmeyen sebeple taş parçası düştü. Taş parçasından kurtulamayan genç öğrenci hayatını kaybetti.

Akşam saatlerinde okuldan yurda dönerken yol üzerinde dağ tarafından bilinmeyen şekilde gelen kaya parçasıyla yaralanan ve ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede vefat eden Gümüşhane Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Atakan Öztürkmenoğlu’nun ölümü ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Olayın yaşanmasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleme başlatılmıştı. Konuyla ilgili soruşturma da devam ediyor. Yaşanan olayla ilgili basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane eski gençlik kolları başkanı Sefa Çıtak gencin ölümünde belediyenin ihmalkarlığı olduğunu iddia etti.

Genç öğrencinin talihsiz ölümü hakkında “Bu bir kaza değil, cinayettir. İhmalkarlıktır, zulümdür.” diyen Çıtak;

Üç yıldır düzeltilemeyen çevre düzenle(neme)mesi sonucu ihmalkarlık yüzünden Abdullah Atakan Öztürkmenoğlu’nu  kaybetmiş bulunmaktayız. Gencecik yaşta hayalleriyle birlikte ahirete göç eden Atakan kardeşimizin katili kimdir? Canları sıkılınca kaldırımları yenileyen ve açıldığı günden bu yana KYK’ya çıkan yolda hiçbir önlem almayan Belediye mi? Seçimden seçime öğrencilerin yüzünü gören Belediye Başkanı mı? Sebep olanlar kimler? Biz sizlerden bunun cevabını bekliyoruz. Ama vereceğiniz cevapları gayet iyi biliyoruz. Ya yağan yağmur sebep oldu denilecek ya da fıtrat denilecek. Ailesi Atakan’ı mezuniyet cübbesiyle beklerken üzeri yeşil örtü ile örtülmüş tabutuyla alacak.” şeklinde konuştu.

OLAYIN SORUMLULARI AYDINLATILSIN

“Sizlere üç yıl boyunca söyledik, önlem alın” diyerek belediye görevlilerini uyardıklarını söyleyen önceki dönem gençlik kolları başkanı Sefa Çıtak şöyle devam etti;

 Yolu yapmıyorsanız güvenliğini sağlayın. Fakat halkın gözünün önünde olmayan yerin güvenliğini hiçe saydınız. Göz göre göre cinayetin gerçekleşmesini beklediniz. Şimdi sıra kim de? Yurdundan çıkıp okula gidecek olan hangi kardeşimiz de? Bağlarbaşı Mahallesi’nde kalan arkadaşlarımızda mı? Yoksa Oltanbey Mahallesinde mi?

Bu sebeple hepimizi derin acılara boğan bu korkunç felakete karşı bir önlem alınmasını ve olayın sorumlularının, ihmalkarlık yapanların en yakın sürede cezalandırılmasını, hesap vermelerini istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: