24 Mayıs 1993 tarihinde, Bingöl-Elazığ Karayolu’nda araçların yolunu kesen PKK militanları, usta birliklerine giden ve askerliklerini tamamlayıp memleketlerine dönmekte olan üniformasız askerlerin olduğu otobüsleri durdurdu. Faşist kürt terör örgütü, 33’ü asker, 40 kişiyi olay yerinin yakınında kurşuna dizerek katletti. Sivil araçları ateşe verdi, 13’ü asker, 1’i polis, toplam 22 kişiyi de kaçırdı.

Abdullah Öcalan’ın “Misilleme hakkınızı kullanın” diyerek talimat verdiği terörist grubunun başında Şemdin Sakık vardı.

Silahsız sivillere karşı gerçekleştirilen bu vahşi saldırının PKK’nın eylemi değil, örgüt içerisindeki çeteleşmenin işi olduğunu söyleyerek, Bingöl’deki feci katliamı güya eleştiren Murat Karayılan, kendi yayın organları olan Serxwebun’un 1993 Haziran sayısında Öcalan’ın “misilleme olarak biz yaptık” dediğini unuttu mu?

Feci olay şu şekilde gerçekleşti:

24 Mayıs 1993 senesi, saat 18:30 sıralarında Bingöl-Elazığ karayolunun sekizinci kilometresinde pusu kuran 200’e yakın PKK’lı, yolu trafiğe kapattı. Şemdin Sakık’a bağlı teröristlerin bir diğer grubu da, yardım kuvvetlerinin önünü kesmek için Bilaloğlu Köyü etrafında ikinci bir pusu kurdu. Bu sırada, Malatya Şoför Er Eğitim Birliği’ndeki temel eğitimlerini tamamlayan askerlerin bulunduğu iki otobüsü durduran PKK’lılar askerleri indirdiler. Yoldan geçen diğer taşıtları da durduran teröristler, yolcuların içinden bir polisle bazı korucu ve korucu yakınlarını alıkoydular. Kamuya ait beş aracı yaktılar, dur uyarısına uymayan bir yolcu otobüsünü de taradılar. PKK’lılar bir grup vatandaş ile sivil askerleri kırsal alana doğru götürdüler ve karayolundan iki buçuk kilometre mesafede kurşuna dizdiler.

Olayın Bingöl’deki askeri birlikler tarafından öğrenilmesinden hemen sonra, Yolçatı Kavşağı’na dört zırhlı araçtan oluşan operasyon ve yardım timi yola çıktı. Yardım timi, Bingöl’e 10 kilometre mesafede bulunan Bilaloğlu Köyü’ne geldiği anda, köyün etrafında ikinci pusuyu kuran PKK’lılar ateş açtılar. Ellerindeki roketatarlarla, zırhlı araçlara ateş açan teröristler, grubun önündeki bir zırhlıyı RPG-7 roketiyle vurarak bir askerimizi şehit etti, bir astsubay da ağır yaralandı. Daha sonra PKK’lılar, güvenlik kuvvetlerinin yoğun ateşi karşısında dağlık kesimde üç ayrı yöne kaçtılar.

Olayın tanıklarından alınan bilgiler doğrultusunda, PKK’lıların yanlarında çok sayıda er ve yurttaş götürdüğünün saptanması üzerine, dağlık kesimde arama-tarama faaliyetlerine başlandı. Bölgedeki arazi kontrolü sırasında, Yolçatı bölgesinde 33 asker ile 7 vatandaşın katledildiği belirlendi.

ERGENEKON KUMPASINDA ŞEMDİN SAKIK ve BİNGÖL KATLİAMI

FETÖ’nün kurguladığı, AKP’nin savcılığını yaptığı, PKK’nın tanık olarak davalara müdahil olduğu kumpas davaları AKP-FETÖ-PKK şeytan üçgeninin birlikteliğini gösteren en önemli kanıtlardır.

Ergenekon kumpasında Bingöl Katliamını gerçekleştiren grubun başında olan Şemdin Sakık’ın gizli tanık olduğu 2012 yılında ortaya çıktı.

Şemdin Sakık’ın yıllarca “Deniz” kod adlı gizli tanık olarak ifade verdiği, verdiği ifadeler ile Türk ordusunun subaylarının, Türk aydınlarının tutuklu olduğu ortaya çıktı.

FETÖ tetikçisi Nazlı Ilıcak havuz medyasından Sabah gazetesinde ki köşesinde Şemdin Sakık’ın tanıklığını şöyle savunuyordu.

“”Gizli tanık Şemdin Sakık’mış. Ergenekon’un inandırıcılığı darbe yedi” yorumu, bu davanın üstünü örtmek isteyenlere yakışır. Sakık, Ergenekon’un tümünü ele almıyor; Öcalan- Perinçek- Yalçın Küçük ilişkisini ve Bahtiyar Aydın’ın öldürülmesiyle ilgili bildiklerini anlatıyor. Doğu Perinçek’in Öcalan’a gül uzatırken fotoğrafını google’da bulabilirsiniz ya da Yalçın Küçük’ün Apo’yu öven sözlerini. Bunlar yeni şeyler değil. Aydın’ın kız kardeşi Birsen Aydın da, bu cinayette Ergenekon’u adres olarak göstermedi mi?
Hem faili meçhul cinayetler aydınlansın istiyoruz, hem de olaya şahit olanları “güvenilmez” diye karalıyoruz. O zaman, “33 eri de, Bahtiyar Aydın’ı da, Rıdvan Özden’i de PKK öldürdü” deyip, dosyayı kapatalım.”

Görüldüğü gibi AKP-FETÖ-PKK şeytan üçgeni yıllarca Bingöl Katliamı’nı yapanlar üzerinden Türk ordusunu ve Türk aydınlarını tutukladı, esir etti, ölümlerine neden oldu.

Tarih bu ihaneti unutmayacak!

Zeki Atıcı

Kemalistportal.com

Not : PKK katliamları ile ilgili daha detaylı bilgiyi pkkeylemleri.com adresinden edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: