CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Ben kazan kaldırmıyorum. Yol gösteriyorum. Bu partinin en üst organı, Kurultaydır. Bunları toplayalım, bunu tartışalım” çağrısında bulundu.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, çarpıcı açıklamalar yaptı. İnce, özetle şunları söyledi:

KAZAN KALDIRMIYORUM: Herşeye rağmen yeni durum var ortada. Ortada bir de fiili durum var, buna hazırlık yapmamız lazım. Ben kazan kaldırmıyorum. Yol gösteriyorum. Bu partinin en üst organı, kurultaydır. Bunları toplayalım, bunu tartışalım. Nasıl belirleyeceğimizi Cumhurbaşkanı adayımızı. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?

SAHİBİ DEĞİLLER: Seçmen bizim mülkümüz, tapulu malımız değil. Sürekli ikna edilmesi gerekiyor seçmenin. Şu andaki yönetici arkadaşlarımız partinin sahibi değildir. 80 milyondur partinin sahibi. Özgüven meselesini çözmemiz lazım. Ya biz zaten yüzde 25’iz diyorlar.

DELEGE EL KOYSUN: Delegeler, Türkiye’nin kaderine el koysun. Yüzde 25’lik CHP’de olması gerekenler yapılıyor. Yeni bir anlayış lazım. Türkiye’nin önüne nasıl insanlar heyecanlanıp hayır oyu verdilerse, nasıl da kendini yeniledi heyecanını vermeliyiz.Memleket elden gidiyor.

KALDIRACAKLAR: Kadıköy bizi, Bakırköy bizim, Beşiktaş, Çankaya bizim. Kaldıracaklar bunu, çalışma yapıyorlar biliyorum. Başımıza geleceklerden birisi de bu. Demokrasi taleplerimizi tekrarlıyoruz. Bu milletin sağduyusuna güveniyoruz.

DEMOKRASİ VAR MI: Peki, senin partinde demokrasi var mı? CHP’nin MYK’sına güvenoyu var mı? Türkiye’de her şeye rağmen en iyisi biziz.  Ama niye daha iyisi olmayalım.

DOĞAL ADAY: Partimizin Genel Başkanı doğal cumhurbaşkanı adayımızdır. CHP’ye genel başkan olmuş birisini ben tartışmam. Bir yere aday olursa var gücümüzle uğraşırız kazanması için. Olmazsa aday dayatmasına karşı çıkarız.

DOĞRU BULMAM: (Fikri Sağlar’ın disipline verilmesi) Kendi Parti Meclisi üyemizi disipline göndermemiz doğru olmamış bence. Dilimizi değiştirmeliyiz artık. Tedbirli olarak sevk edildi disipline. Tedbirin kaldırılması için itiraz etti Sayın Sağlar. Gerekçe olarak da dosyanın tamamlanmadığını ileri sürüldü.
Haksızlık oldu bence.

ERKEN SEÇİM BEKLİYORUM: Kasım’da erken seçim bekliyorum. MHP’nin HDP’nin hali ortada. Kala kala bir CHP kalır o da kurultayının toplayamamış durumda. Böyle bir ortam uygun olmaz mı AKP için? Ben kurultaydan kaçmam. Ha olağanüstü olur, ha olağan olur.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: