İzmir’de Başka Gelecek Hareketi Konak/Cumhuriyet meydanında 3.000 kişinin katıldığı Demokrasi Eylemi gerçekleştirdi.

Eylem miting havasında geçerken Yüksek Seçim Kurumu’na yönelik sloganlar atıldı. Eyleme katılan örgütler arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, Birleşik Haziran Hareketi, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Hasan Tahsin Cemiyeti, Öğrenci Kollektifleri ve TKH vardı

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları adına konuşan İzmir İl Başkanı  Sinan Sarıküse seçim sonuçlarının adaletli ve doğru olmadığını vurgularken mühürsüz pusulaların kanuna aykırı olduğunu belirtti. Ayrıca Gezi Parkı Eylemlerinde ölen ve öldürülen isimlere değinen Sarıküse onları unutmayacağımız gibi Ysk’nın yaptığı bu usulsüzlüklerle birlikte Anadolu Ajansının seçim sonuçlarını manipüle ve provake etmesine de sert çıktı.
Tüm örgütlerin temsilcilerine söz hakkı tanınırken Cumhuriyet Halk Partisi  Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Evsen’de seçim sonucunda kazananın #Hayır olduğunu ve Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerinin tüm yasal yollara başvurduğunu çalınan ve kanuna aykırı olan her durumla ayrı ayrı ilgileneceklerini söyledi.

300 e yakın emniyet mensubu ve tomalar hazırda beklerken kalabalık grup olaysız dağıldı.

 

Haber : Levent Ahmet Gündüz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: