Niğde Bor İlçesi’nde bir grup partili MHP’den toplu şekilde istifa ettiklerini basın açıklaması ile duyurdu. Yapılan basın açıklamasında ‘Hayır’ diyenlere Genel Merkez tarafından atılan yaftalar için ‘vefasızlık, vicdansızlıktır’ sözleri dikkat çekti.

Niğde’nin Bor  ilçesinde bir grup MHP üyesi vatandaş parti istifalarını basın açıklamasıyla gerçekleştirdi. Bor İstasyon Caddesi Tren Garı önünde saat 17.30’da  grup içerisinden seçilen sözcü tarafından gerçekleştirilen basın açıklaması şöyle:

“Yüce Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün ve aziz Türk Milletinin huzuru, refahı, kardeşliği konularında içinde bulunduğumuz şartlar; kalbi bu vatan için atan her vatandaşımızı derin bir üzüntü ve endişeye sevk etmiştir.

TÜRKLÜK AYAKLAR ALTINA ALINDI

Ülkeyi yönetenlerin yanlış ve öngörüsüz icraatları neticesinde meydana gelen bu olumsuzluklar çok tehlikeli boyutlara ulaşmıştır.   Çeşitli kumpaslarla ordumuzu kahraman subayları tasfiye etmiş neticede devletimiz ve milletimiz 15 TEMMUZ FETÖ hainliği ile karşı karşıya kalmıştır.

Aziz milletimizin büyük fedakarlıklarla elde ettiği milli servetimiz olan fabrikalarımız, ormanlarımız otoyollarımız, köprülerimiz, limanlarımız değerli arazilerimiz özelleştirme adı altında yok pahasına yağma ettirilmiş, devletimizin borcu kat be kat artmış; üretim yavaşlamış; tarım ve hayvancılığımız dışa bağımlı hale getirilmiş çiftçimiz, esnafımız mağdur edilmiş, işsizlik artmış halkımızın bir bölümü gıda paketlerine, kömür torbalarına ve sosyal  yardım sadakalarına muhtaç hale gelmiştir.

Daha da acı olanı ise Türklük ayaklar altına alınmış, Devletimizin simgesi olan T.C. sembolü bazı resmi kurumlardan kaldırılmış, bölücüler bir askeri kışlamızın bahçesinde dalgalanan şanlı bayrağımızı indirme cüreti bulmuş, bölücü örgütün sözde bayrakları olan paçavralarını Türkiye Cumhuriyeti devletinin hava limanlarına asılmıştır.

800 yıllık Türk toprağı olan Süleyman Şah türbesini korunamamış ,ege de bulunan Türkiyemize ait olan 18 adanın Yunanlılar tarafından gasp edilmesine ses çıkartılmamıştır.  Bütün bu tablo karşısında misyonu ve idealleri bütünlüğünün korunması ve aziz Türk Milleti’nin huzuru, refahı ve kardeşliğinin teminatı ülkücü fikriyatın siyasi yapılanması olan Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı ve yönetimi ülkücü duyarlılığın gerektirdiği davranış ve mücadeleyi gösterememiş, üstelik ülkenin bugünkü durumundan sorumlu olması gereken siyasi iktidarın peşine takılarak Devletimizin bekası, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, huzuru ve kardeşliğini demokratik parlamenter sistemi bağımsız yargı ve denetim mekanizmalarını bozacak bir anayasa değişikliğine destek vermiştir.

VEFASIZLIĞA, VİCDANSIZLIĞA İMZA ATMIŞTIR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Genel merkez yönetimi bu konuda itirazı olan ülkücüleri ‘FETÖ-PKK-DHKP’ gibi bölücü örgütlerin yanında olmakla, Vatan hainliğiyle suçlama gibi bir vefasızlığa, vicdansızlığa ayıba imza atmışlardır.   Bizler geçmişte MHP İlçe başkanlığı, ocak başkanlığı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği ,yönetim kurulu üyeliği  yapmış ve halen görevde olan belediye meclis üyesi, ilçe yönetim kurulu üyesi, kadın kolları yöneticisi kişiler olarak;  Vizyonunu kaybetmiş, ülkücü hareketin hassasiyetlerini zayıflatmış bir siyasi parti haline gelen Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyoruz.

İstifalarımızla ilgili dilekçelerimiz PTT kanalıyla gerekli mercilere postalanacaktır. Şunu da biliyor ve inanıyoruz ki, sadece burada bulunanlar değil binlerce ülküdaşımız da gönül hanelerinde milliyetçi Hareket partisinden istifa etmişlerdir.

Milliyetçi Hareket Parti’si, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fikirlerine, vizyonuna ve misyonuna kavuşuncaya kadar. bu arılığımız devam edecektir.  Kamuoyuna Saygılarımızla Arz Olunur.”

Bor ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerinin sıkı güvenlik tedbirleri aldığı basın açıklaması olaysız şekilde tamamlandı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: