1. Bugüne kadar 64 köye gidip yaklaşık 6 bin kapı çalan Bakan ve ekibi, binlerce kişiye ulaştı ve birebir ‘hayır’ı anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan ve eşi Selin Bakan’ın öncülüğünde başlatılan ‘Kadından Kadına Mektup’ projesi kapsamında İzmir’in köylerinde yaşayan 100 bin kadın seçmene mektup gönderildi. El yazılarıyla yazdıkları mektupları kendi imkanlarıyla gönderen kadınlar,  mektup gönderdikleri kadınların kapılarını çalmaya başladı. Bugüne kadar 64 köye gidip yaklaşık 6 bin kapı çalan Bakan ve ekibi, binlerce kişiye ulaştı ve birebir ‘hayır’ı anlattı.

YÜZ BİN MEKTUP YAZDILAR!

İzmir’in şehir merkezinde yaşayan emekli öğretmen, avukat, ev hanımı, doktor, mimar, işletmeci, hemşire, mühendis gibi farklı meslek gruplarından oluşan gönüllü 700 kadın CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve eşi Selin Bakan’ın çağrısıyla bir araya geldi. Neden ‘hayır’ dediklerini el yazılarıyla yazdıkları mektuplarda anlatan kadınlar; duygu, düşünce ve gelecek endişelerini kaleme aldıkları mektupları İzmir’in köylerinde yaşayan 100 bin kadın seçmene kendi imkanlarıyla postaladı.

ALTI BİN KAPI ÇALDILAR!

Kadından Kadına Mektup’ projesinin ikinci ayağında ise, mektup yazan 700 gönüllü kadından 220’si ile sahaya çıkıldı. Bakan ve ekibi her gün; stratejik olarak tespit edilen köylere gidiyor ve kapı kapı Anayasa değişikliğine neden ‘hayır’ dediklerini anlatıyor. Kendi imkanlarıyla tuttukları iki minibüs ile bugüne kadar 64 köye giderek 6 bin kapı çalıp binlerce insana bire bir ulaşan Bakan ve ekibi; referanduma kadar 100 köye gidecek. Kadınlar, referandum günü ise, sandıklara sahip çıkmak üzere okullarda olacak.

‘HAYIRDAN SONRASI İÇİN UMUDU ÖRÜYORUZ’

Kadınlar gittikleri köylerde mektup gönderdikleri kadınların kapılarını çalmak üzere evlere dağılırken; CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise, köy kahvehanelerinde ‘hayır’ı anlatıyor. Bakan, “Bizler bir araya gelmiş ülkenin bekasından, çocuklarının geleceğinden endişe duyan vatanseverler olarak yollardayız. Toplum olarak daha önce Kürt – Türk, Alevi – Sünni, Muhafazakar – Modern diye ayrıştırıldık, şimdi de Evetçi – Hayırcı diye ayrıştırılıyoruz. Biz buna da ‘hayır’ diyoruz. ‘Evet’ diyen de ‘Hayır’ diyen de bu ülkenin evladı. Biz ülkemiz ve milletimiz için bu Anayasa değişikliğine karşı çıkıyoruz ve kapı kapı nedenlerimizi anlatıyoruz. Bu bir parti seçimi değil, bu bir değişim oylaması. Gazi Meclisimizin yetkilerinin elinden alınmasını doğru bulmuyoruz. Yetkileri alınan meclisimizde milletvekili sayısının arttırılmasına karşıyız. 50 milletvekilinin memlekete maliyeti 188 trilyon! Ne gerek var? Halkın meclisteki temsil gücü; milletvekili sayısı arttırılarak değil, seçim barajı düşürülerek sağlanır. Yasamayı, yürütmeyi, yargıyı, orduyu denetlemeye bile tabii olmayan bir kişiye emanet edemeyiz. Beşer şaşar hepimiz insanız; hata yapabiliriz, kandırılabiliriz. Türkiye birden büyüktür. Vatandaş tedirgin ve üzerinde büyük bir baskı var. Bizler her gün yollardayız. Kapı kapı ‘hayır’ı anlatıyor ve köy köy ‘hayır’dan sonrası için umudu örüyoruz” diye konuştu.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: