Cumhuriyet Halk Partisi İzmit Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Can Tekoğlu 5 Nisan avukatlar günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmit Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Can Tekoğlu 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  Avukatlar Günü’nde hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve avukatlık mesleğinin yaşadığı sorunlar konusunda iç açıcı şeyler söylemeye ne yazık ki olanak yoktur diyen Tekoğlu:

“Çünkü bugün Türkiye’de haksız yere tutuklu olan onlarca avukat varken, yargı bağımsızlığı tehlikedeyken ve üstüne üstün yeni anayasa da yargı tek bir kişinin eline teslim edilmeye çalışılıyorken biz bugün iç acıcı cümleler kullanamıyoruz. Fakat yargının en önemli unsuru olan Avukatlar, ülkenin mevcut durumu bu halde olmasına rağmen tarafsız, ilkeli şekilde hareket etmeye çalışmaktadırlar. Güzel, daha yaşanılabilir ve insana insan değeri verilen bir dünyanın kurulması için adalet hayırlı ve en büyük ihtiyaçtır” şeklinde konuştu.

Bir şiirden örnek veren Mustafa Can Tekoğlu şöyle devam etti:

“Suçluyu kazıyıp, insanı bulan. Suçu değil, insanı savunan. Bunun için kapıları çalınan. Bu uğurda kapıları kırılan, ama yılmayan, korkmayan ve susmayan, halkı ve hakkı savunan Avukatlar var, Avukatları var memleketin.

Bu yüzden hakkın yanında olan bizler diyoruz ki; Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun!” Avukatlar gününüz kutlu olsun!

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: