Dünya’ya ve Türkiye’ye geniş açıdan bakarsak yaşanan olayları daha iyi anlayabiliriz.

Güney sınırımızda bir Kürt devleti kuruluyor. Bizi bu süreçte hep sanal gündemler ile oyaladılar. Şimdi artık Ortadoğu’ya sondan bir önceki halini verme aşamasına geldiler. Şu anda bizi referandum ile başkanlık ile oyalıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde BBC Türkçe Servisi bir haber yaptı. Güneydoğu’da PKK’ya yapılan operasyonlarda insan hakları ihlali yapıldığını iddia ediyordu haber.

Haber şu şekilde ;
Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları komisyonu, Türkiye’ye Güneydoğu’da son 18 ayda yürütülen askeri operasyonları sırasında yaşanan insan hakları ihlallerinin soruşturulması çağrısında bulundu.
BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Raad El Hüseyin başkanlığındaki komisyon tarafından hazırlanan raporda, 18 ay devam eden operasyonlar sırasında aralarında “800 güvenlik görevlisinin de bulunduğu 2 bine yakın kişinin hayatını kaybettiği, ciddi insan hakları ihlalleri” yaşandığı belirtildi.”

Daha sonra bu haberi eski AKP milletvekili ne idüğü belirsiz, bütün muhaliflerin susturulduğu ortamda dokunulamayan gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan Feyzi İşbaşaran Twitter hesabından paylaştı. Erdoğan’ın Lahey’de yargılanacağını iddia etti.

https://twitter.com/feyzi_isbasar…/status/841057213326204929

İşbaşaran’ın ve gaza gelen muhalif kesimin atladığı bir nokta var. Lahey’de yargılanan sadece Erdoğan ve AKP olmaz. Lahey’de yargılanan Türkiye Cumhuriyeti devleti olur.

Daha sonra araştırmalarıma devam ettim. Birleşik Krallık devlet kanalı olan BBC’nin Türkçe Servisi Güneydoğu’ya PKK operasyonları başladıktan sonra operasyonlarda “Insan Hakları İhlali” olduğunu iddia eden onlarca haber yapmış. Türk ordusunun haklı operasyonlarını katliam gibi göstermiş. Dünya’ya bu şekilde lanse edilmiş.

Emperyalistlerin şimdi ki amacı çok net. Ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaya devam ediyorlar. Erdoğan’ın başkan olmasını, dikta anayasasının onaylanmasını istiyorlar. Daha önce Irak’ta ve Suriye’de yaptıkları gibi Demokrasi (!) getirecekler.

Haklı sebepler yaratacaklar kendilerine. Türk ordusunu Suriye’de istemlerinin nedeni de bu. Türk ordusu katliam yaptı diyecekler. Ülke de diktatörlük var, tek adam rejimi var diyecekler.

TSK’yı Suriye bataklığına sokup PYD’ye koridor açtırıyorlar. PYD Menbiç’te özerklik ilan etti. Sonunda TSK ile PYD’nin çarpışması kaçınılmaz görünüyor.

Karşılarında güçlü bir ordu bulunmasın diye yıllardır hep TSK ile uğraştılar. Ergenekon’da, Balyoz’da bütün kumpaslarda amaçları orduyu zayıflatmaktı. En son “15 Temmuz İhanet ve Canilik Gecesi”nde Türk ordusu ile halkı karşı karşıya getirdiler.

Bu kez kurulan kumpasların en büyüğü. Erdoğan ve AKP’nin ülkeyi uçuruma sürüklemesinin önünde ki tek engel #Hayır olacaktır.

Zeki ATICI

One Response to Zeki Atıcı Yazdı : Kumpasların En Büyüğü Kuruluyor
  1. Hayir demeknen bitmiyor…!! Diyelimki başkanlık sistemi olmadı…halkın çoğu “Hayır” dedi…?!
    Ondan sonra ne olacak…? Türkiye de muhalefet sorunu var…! Kılıcdaroğlu ne yapacak..? Niye kampanyalar yaratıp; mesela avrupa üikelerine heyet yollayıp; ilk başta almanya’da olup buradaki coğu CAHİL milleti bilgilendirmiyorlar…??
    Deniz Baykal güzel konuşmalar yapıyor…tamamda…! O şimdi ne yapacak..? Tam politikaya geri mi döndü…?
    Türkiyenin genel anlamda bir muhalefet sorunu var!! Onu güclendirmek lazım!!
    Bir daha inşallah Devlet Bahceli gibi ( allah korusun !) birisi ne muhalefete ne de hükümet’te olur!!


[top]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: