Rus devlet savunma şirketi Rostec’in Genel Müdürü Sergey Çemezov: Türkiye Moskova’ya kredi almak istediğini belirtti, ancak konu henüz çözüme kavuşmadı. Maliye bakanlıkları arasında görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Rus devlet savunma şirketi Rostec’in Genel Müdürü Sergey Çemezov, Türkiye ile Rusya arasında, S-400 füze savunma sistemi satın almaya yönelik görüşmelerin yapıldığını anlatırken “Türkiye Moskova’ya kredi almak istediğini belirtti, ancak konu henüz çözüme kavuşmadı. Maliye bakanlıkları arasında görüşmeler gerçekleştiriliyor” dedi.

Rossiya 24 televizyonuna konuşan Sergey Çemezov, Türkiye ile Rusya arasında, S-400 füze savunma sisteminin sağlanmasına yönelik görüşmeler olduğunu söyledi. Sputniknews’a göre, açıklamaları sırasında Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi almak için kredi talep ettiğini söyleyen Çemezov, şöyle devam etti:

“Türkiye Moskova’ya kredi almak istediğini belirtti, ancak konu henüz çözüme kavuşmadı. Maliye bakanlıkları arasında görüşmeler gerçekleştiriliyor. Anlaşma imzalandığında ve kredi miktarı üzerinde bir karara varıldığında S-400’ün de aralarında bulunduğu silahların sevkiyatı için anlaşma imzalayacağız.”

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: