Sadece Türk haberlerini izleyerek doğru bilgi alamazsınız. Ben özet geçeyim neler oldu bugün.
Hollanda bakanlara dedi ki: “Gelin ama bizim burada bu hafta kendi seçimimiz var, haftaya seçim bitsin öyle gelin yani haftaya hafta sonu gelin” dediler.
— Ama Türk hükümeti biz bu hafta geleceğiz diye inat etti. Üstelik Türk hükümeti Hollanda’yı tehdit etti. Tehdit edince de Hollanda hükümeti, sen kimi tehdit ediyorsun blöfünü görüyoruz deyip bakanın uçağına iniş izni vermedi.
— Rotterdam valisi Türk konsolosluğuna başka kimse bekliyor musunuz diye sordu.
— Türk konsolosluğu hayır beklemiyoruz program yok dedi. (Yani yalan söyledi)
— Bunun üzerine Erdoğancılar Almanya’daki diğer bakanı araba ile sınırdan içeri soktular,
(Türk konsolosluğu Hollanda hükümetini şaşırtmak için Hollanda polisi hangi araçta kimin olduğunu kontrol edemesin diye bütün güvenlik görevlilerini farklı yönlerdeki araçlarla yönlendirdiler)
ama bu sefer de Hollanda polisi yemedi bunu
“kardeşim ne yapmaya çalıştığınızın farkındayız, olmaz” diye kadını nöbette bekletti. Durum Budur.
Türk haberlerini izlerseniz ama neymiş Hollanda faşistmiş, nasıl izin vermezmiş, uluslararası kanunlara aykırı imiş. Bir de üzerine Tayyip’in Nazi sözlerini Hollandalı kabul etmez. Çok ağır. Kabul edilemez. Kimse Hollanda’ya bok atmasın bu konuda. Gerektiğinde Hollanda’nın hatası olsaydı direk söylerdim ama olay tamamen Erdoğan ve hükümetin çirkefliği ve çirkinliği.
— Bakanın bekletilmesi ve konsolosluğa alınmaması tamamen bu oyunlar sebebiyle. Başlangıçta bilgisi geçilmemiş olması değil ilginç olan, asıl saklanmış olması ve çoklu arabalarla şaşırtma çabaları epey enteresan!
— Yasal izin verilmeden gelen herhangi bir diplomatik görevlinin yabancı topraklarda herhangi bir dokunulmazlık hakkı bulunmaz. Yasal olarak bekletilmesi ve sonrasında da gönderilmesi doğrudur.
— Olay maalesef buradaki Türklere yansıyacak, aşırı sağcı Wilders’a bu hafta Hollanda seçimlerinde daha çok oy çıkacak. Olan yine burada yaşayıp Erdoğan kıçını yalayan Türklere olacak. Çünkü onlar güzelim Hollanda’nın bütün faydalarını sömürüyorlar. Mesela ben veya Hollandalı eşek gibi vergi öderken (%45) , onlar düşük maaşlı olduklarından devletten yardım, vergide indirimden tut da kira yardımı sosyal yardım alan bir grup.
— Al jazeera da sormuş: “Niye Türkiye’de yaşamıyorsunuz?”
Cevap: “Türkiye’de refah yok”.
Oh yemişim. yani Tamamen onlara patlayacak haberleri Yok.
O refahın R’sini göremezler.
— Bu Arada saat 23:46 (ams saati) itibariyle bakan Kaya “Ongewild Vreemdeling “yani “unwanted alien” (istenmeyen yabancı) ilan edildi. Yani muhtemel sınır dışı gelebilir her an.
— 00:12 itibariyle de polis eşliğinde ülkeden çıkartılacak. Kibarca polis bunu anlattı ama yine çıkmayacağım diyor. Anlaması için de direk Türkçe konuşan bir polis yönlendirildi. Çünkü şu anda kadın toplumun güvenliğine tehdit oluşturmakta. böyle giderse tutuklanır. Kanun diye bir şey var.
— 01:00 Polis zoru ile bakan Kaya polis arabasına bindirildi ve Almanya’ya götürülüyor. Oysaki Türk haberlerde söylenen, Bakan Kaya’nın kendi isteği ile Rotterdam’dan ayrıldığı yönünde. (Enteresan yine yanlış bilgi)
— 01:42 Türkler protesto alanını 15 çağrı yapılmış olmasına rağmen hala terk etmiyor. Korkulan olmasın, millet niye evine dönmüyor, diyor herkes. Belki de Cumartesi gecesi eğlencesi çıktı bunlara. Polise saldırmaya çalışanlar var. Ellerine ne geçecek amaçları ne bilinmez ?

SON DURUM;

Roterdam’da oturanlar kendilerine sürekli AKP yanlısı grupların sokağa dökülün diye mesajlar yolladığını ve “Vatan, Millet” adına galeyana getirmeye çalıştıklarını anlatıyorlar.
Türk gazetelerinin haberleri gerçekleri yansıtmıyor.
Kılıçdaroğlu’nun son çıkışını da anlamadan verdiği destek nedeni ile yanlış buluyorlar.
Sözcü gazetesinin skandal sözler olarak yayınladığı Hollanda başbakanının söylediklerine objektif olarak bakarsanız aslında hakaret olmadığını anlarsınız.
Onların pisliği sadece Hollanda’da aşırı sağcı gruplara ve kendilerine yaradı.
Tanrının yarattığına saygıyla yaklaş ideolojisine sahip olan CDA (Hristiyan demokrat partisi) bile kendilerine yapılan ağır ithamlardan sonra “çifte vatandaşlığın Türklerden geri alınması yönünde teklifi oldu”.
Oysa olaylara karışanlar Hollanda demokrasinin eline Türkiye’nin şu an su dökemeyeceğini göremiyorlar. Zira orada parlamento kraliyet sarayının harcamalarına bile sınır koyacak yetkide bir sosyal devlet anlayışındadır.

https://www.facebook.com/asrindevlideri.02/

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: