Ileride Suriye’de barış sağlandı, Esad ve emperyalistler demokratik bir seçim konusunda anlaştı diyelim. Türkiye’de yaşayan 3 milyon Suriye’li de ülkelerine dönmedi varsayalım. Esad Türkiye’de seçim için miting yapmak istese izin verecek misiniz?

Türkiye Cumhuriyeti bakanları diplomatik görüşmeler için değil referandum çalışması için gidiyorlar Avrupa’ya. Bunu yaparken devletin bütün imkanlarından da yararlanıyorlar. Avrupa devletlerinin ülke sınırları içerisinde referandum çalışması yaptırmak istememesi gayet normal. Sıkıntılı olan durum bakanların görevlerini yapmak yerine referandum çalışmaları yapmaları.

Başka bir boyuttan bakarsak Avrupa’lı emperyalistler Tayyip Erdoğan’ın mağduriyetten nasıl beslendiğini gayet iyi bilir. Ve Avrupa siyasetçileri #Hayır çıkmasını istese emin olun engelleme yoluna gitmezlerdi. Erdoğan ve AKP ne yaparsa yapsın bu referandum öncesi istedikleri hava oluşmadı. Bahçeli fos çıktı. Ülkücüler Bahçeli’yi dinlemedi. Anayasayı halka da anlatamıyorlar çünkü anlatsalar kaybederler. Önce #Hayır diyenleri terörist ilan ettiler. PKK ile FETÖ ile birlikte olmakla suçladılar. FETÖ’ye her istediğini veren PKK ile masaya oturan Güneydoğu’ya silahlar yığılırken askere operasyon izni vermeyenler onlar değilmiş gibi. Bu yöntemleri tutmadı.

Manisa mitinginde CHP’li MHP’li kardeşlerinden “Evet” oyu istedi. Her zaman yaptığı gibi geri vites yaptı Erdoğan. Yine tutmadı.

Barzani ile görüştü. Havalimanı’na Kürdistan paçavrası astırdı. HDP seçmenine yöneldi Erdoğan yine tutmadı.

Şimdi mağduriyet yaratmak için Avrupa’yı kullanıyor Erdoğan. Ya da Avrupa mağduriyet yaratıp Erdoğan’ı kullanıyor.

Erdoğan milli duygulara hitap etmek istiyor. Ama unutmayın: Türk milleti sözünü kullanamayan, “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyemeyen, Devlet kurumlarından T.C ibaresini kaldıran, içinde “Türk” geçiyor diye Andımız’ı kaldıran, Gazi Mustafa Kemal diyip ATATÜRK diyemeyen Erdoğan ve AKP hiç bir zaman “MİLLİ” olamaz.

“Türklüğün Bekaası İçin Evet” dediğini söyleyen Bahçeli ve yandaşları unuttular mı bunları? Andımız kaldırıldığında her ilde eş zamanlı Andımız okuyan Ülkü Ocakları şimdi AKP’li vekil önünde Bozkurt işaretiyle selam duruyor. AKP zihniyetinin Türklüğün en büyük düşmanı olduğunu unuttunuz mu?

Ayrıca Avrupa ülkelerinde yaşayan ve yakın zamanda Türkiye’ye dönmeyecek vatandaşların, çifte vatandaşların, kuşaklardır yurt dışında yaşayan insanların oy kullanmasına da karşıyım. Benim yaşadığım ülkenin kararlarına neden başka bir ülkede yaşayan insanlar versin?

Zeki ATICI

12.03.2017

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: