MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘paket geçmezse millete gidilir’ açıklamasına CHP’den ‘erken seçim’ resti geldi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Rejim değişikliğine kalkışmaktansa erken seçime hodri meydan” dedi.

Anayasa teklifinin ‘partili Cumhurbaşkanı’ olarak bilinen 7. Maddesi görüşmesinde söz alan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, tarihi konuşmalarından birini yaptı. ‘OHAL ile Anayasayı değiştirse ona dur diyecek merci yok’ diyen Baykal, şunları söyledi. “Önce siz devleti sadece bir partiye indirgemiş olmuyorsunuz. Devlet ile bir parti ilişkisine indirgemiş oluyorsunuz. Tek parti iktidarı diyordunuz, anlaşılan tek parti yetmiyor şimdi tek parti devleti istiyorsunuz.”

“ERKEN SEÇİME HODRİ MEYDAN”

Baykal’ın konuşması büyük alkış aldı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, oturduğu yerden söz aldı ve ‘Genel başkan adına konuşuyorum’ diyerek şunu söyledi: “Bugün böyle rejim değişikliğine kalkışmaktansa bugün akşam gelecek erken seçim kararına hodri meydan diyoruz….” Bu cümle üzerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekilleri hepsi ayağa kalkarak alkışladı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: