BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye başlanan anayasa değişikliği teklifi üzerine görüşlerini bildirdi.
Başbakan Yıldırım, teklifin 18 madde olduğunu anımsatarak bu maddelerde yapılan değişikliklerin neler olduğunu anlatırken muhalefet sıralarından “Teklifte başbakan yok” sözlerine “Başbakan yok evet. Ya biz makam mevki delisi değiliz. Memleketin geleceği için bir Ali değil bin Ali feda olsun. Eğer ülkem, milletim kazanacaksa biz kaybedelim. Biz şan şöhret peşinde değiliz. ” diye karşılık verdi.

“TOPAL DURSUN’UN OĞLU BAŞBAKAN OLUYORSA CHP’DEN DE BİR CUMHURBAŞKANI OLUR”

Binali Yıldırım anayasa değişikliği teklifine karşı çıkanları anlamakta zorlandığını kaydederek şöyle devam etti:

“Buna karşı çıkanların hangi nedenle karşı çıkmakta olduklarını anlamakta zorlanıyorum. Bu herkese açık, kimin kazanacağına siz- biz karar vermiyoruz, millet karar veriyor. Erzincan’ın Refahiye İlçesi Kayı köyünden Topal Dursun’un oğlu bu ülkenin başbakanı oluyorsa CHP’den de bir Cumhurbaşkanı olur. Biraz fazla çalışın”

CHP’LİLER YILDIRIM’A TEPKİ GÖSTERDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Amerikan Tipi Başkanlığa evet dediğini ileri süren Binali Yıldırım’a CHP Milletvekilleri tepki gösterdi. Söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Kılıçdaroğlu’nun “Amerikan tipi başkanlık sistemi getirirseniz tartışabiliriz.” dediğini söyledi.

YILDIRIM AĞZINDAN KAÇIRDI

Konuşması sırasında “İtaat edin, rahat edin.” diyen Binali Yıldırım daha sonra sözünü “Milllete itaat et, rahat et.” şeklinde düzeltti.

CHP’Lİ VEKİLLER SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİNALİ YILDIRIM’A TEPKİ GÖSTERDİ

İşte o paylaşımlar:

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: