CHP’li milletvekillerinin de aralarında bulunduğu, STK üyeleri ve avukatlardan oluşan grup, Meclis Dikmen Kapısı önünde anayasa değişiklik teklifine ilişkin görüşmeleri protesto etmek üzere toplanmak isteyince çevik kuvvet ekipleri, gruba biber gazıyla müdahale etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği ve Ankara Barosu’nun çağrılarıyla TBMM önünde yeni anayasa paketine karşı basın açıklaması yapmak isteyen vatandaşlar polis biber gazıyla müdahele etti.

Polis müdahelesini merkez medya görmedi. Bütün kanalların muhabirleri meclisteyken hiç biri yayınlamaya cesaret edemedi.

Polis slogan atan ve başkanlık rejimi aleyhinde gösteriler yapan kalabalığa ve milletvekillerine biber gazı ile müdahele etti.

Güvenlik güçlerinin TOMA araçlarıyla bariyer kurdukları kalabalık ile güvenlik güçleri arasında gerilim tırmandı.. Zaman zaman tazyikli su ile müdahale edilirken ilk mücadale esnasında CHP’li vekil Onursal Adıgüzel’in oldukça hırpalandığı belirtilildi…

CHP’li Tanal müdahaleyi eleştirirken, “İnsanlar demokratik haklarını kullanarak basın açıklaması yapmak istiyor, buna neden müdahale ediliyor?” açıklaması yaptı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: