İzmir Adliyesi’nde geçen perşembe günü meydana gelen terör saldırısında canı pahasına teröristleri durduran şehit polis Fethi Sekin, Karşıyaka ve Göztepe futbol takımlarını biraraya getirecek.
Karşıyaka Taraftarlar Derneği, ‘Karşıyaka-Göztepe maçı yakışmaz mı bu ulvi göreve’ başlığıyla, ezeli rakipleri geliri İzmir şehitlerinin ailelerine bağışlanacak bir derbi oynamaya davet etti. Karşıyaka taraftarları, camialara, “Bugünler bitecek, huzurlu, mutlu, müreffeh bir ulus olarak devam edeceğiz hayata. Ölümsüzlüğe uğurladığımız kahramanlarımızı hep anacağız ama geride bıraktıklarına da birşeyler yapmalıyız. Bizler taraftarız, o zaman bize yakışanı yapalım. Tribünlerden birlik beraberlik mesajı verirken şehitlerimizin ailelerine de katkı koyalım” çağrısı yaptı. Göztepeliler, çağrıya sosyal medyada destek verirken yönetimler de acil olarak harekete geçti.
Bu sezon farklı liglerde yer aldıkları için karşılaşmayan İzmir temsilcilerinden Karşıyaka’nın Başkanı Mutlu Altuğ, Göztepe’nin Başkan Vekili Talat Papatya’yla görüşerek iki takımın maç programına uyan bir tarihte şehitler için derbiye çıkmayı teklif etti. Yönetimler, teknik heyetlerle de görüşerek derbi tarihi belirlemeye çalışacak.
Mutlu Altuğ, “Birlik ve beraberliğimizi sergilememiz gereken günler yaşıyoruz. Şehidimiz Fethi Sekin’in ailesine herkesin sahip çıkması lazım. Ezeli rakipler olarak böyle bir derbi oynarsak yerinde olur. Teknik heyetlerle de konuşacağız. Şehit ailelerimize bu anlamlı maçla destek verebiliriz” dedi.
Talat Papatya ise Şehit Polis Fethi Sekin anısına ezeli rakipleri Karşıyaka ile özel maç yapmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. Bu fikre kesinlikle hayır diyemeyeceklerini belirten Papatya, “Şu an takımımız Antalya kampında. Dönüşte hem lig hem kupa maçları oynayacağız. Teknik ekibimize bu fikri ileteceğiz. Bu maçın çok iyi planlanması lazım. Eğer stada bin kişi gelirse çok üzülürüz. Öyle bir zaman ayarlamalıyız ki şehidimiz için 50 bin taraftarın stada gelmesini sağlamalıyız. Göztepe olarak şehidimiz için Karşıyaka ile oynamayı çok isteriz. Kısa vadede bunu nasıl hayata geçiririz bilemiyorum ama teknik heyet ve Karşıyaka yönetimi ile bu konuyu detaylı konuşuruz” ifadelerini kullandı.

İZMİR BAROSU KAMPANYA BAŞLATTI

İzmir Barosu Şehit Fethi Sekin’in ve Musa Can’ın çocuklarına eğitim hayatlarına destek olabilmek amacıyla kampanya başlattı.

İZMİR BAROSUNDAN AÇIKLAMA:

DUN YASANAN TEROR SALDIRISI SONRASI, BUGUN YONETIM KURULUMUZCA OLAGANUSTU TOPLANTI YAPILMIS OLUP ALINAN KARAR GEREGI SEHIT OLAN POLIS MEMURU FETHI SEKIN ILE ADLIYE PERSONELI MUSA CAN’IN COCUKLARININ EGITIM HAYATLARINDA KULLANILMAK UZERE BAROMUZCA DESTEK KAMPANYASI BASLATILMISTIR. KAMPANYAYA DESTEK OLMAK ISTEYEN MESLEKTASLARIMIZIN YARDIMLARINI ASAGIDA BELIRTILEN BAROMUZUN DENIZBANK IZMIR SUBESI HESAPLARINA YAPABILECEKLERI SAYGILARIMIZLA DUYURULUR.

DENIZBANK IZMIR SUBESI
“ŞEHİDİMİZ FETHI SEKIN -TR 77 0013 4000 0043 5753 6000 29”

“ŞEHİDİMİZ MUSA CAN -TR 50 0013 4000 0043 5753 6000 30”

One Response to İZMİR ŞEHİDİNE SAHİP ÇIKIYOR : GÖZTEPE VE KARŞIYAKA FETHİ SEKİN İÇİN KARŞILAŞACAK
  1. Öyle bir ayrım yapmadan tek hesap altında destek toplayıp ikiye bölseniz bence daha iyi olur. Her iki aileden herhangi biri kendini eksik hissetmese


[top]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: