Olacak O Kadar’ın efsane repliğiydi : “Gün geçmiyor ki bir gariplik daha yaşanmasın sayın seyirciler.” Şimdilerde ise durum gariplikten çıktı. “Gün Geçmiyor ki Ölmeyelim Sayın Seyirciler… ” Terör saldırıları olduğunda, insanlar öldüğünde şaşırmıyoruz artık.

Son 1 yılda 33 bombalı saldırı, 750 şehit, 502 sivil kayıp, 1660  yaralı var…

Yıllardır süre gelen PKK terörünün yanına FETÖ ve IŞİD terörleri eklendi şimdi. Ülkenin iç ve dış politaları bilinmezliklerle dolu. Ne dost belli, ne düşman belli. Her terör olayından sonra acaba hangi örgüt yaptı diye düşünüyoruz.

Yanlış Suriye politikaları IŞİD terörünü başımıza bela etti. IŞİD terörüne Suriye’de YPG-PYD ilerlemesine engel olmak için destek verildi, en azından göz yumuldu. Geçmişte ki hatalardan hiç ders alınmadan aynı hatalar tekrarlandı.

Vakti zamanında Devlet PKK ile mücadele için Hizbullah’ı kullandı. Sonunu hatırlıyorum. Onlarca faili meçhul, domuz bağları, operasyonlarda şehit olan polisler…

Suriye’de devlet PKK terör örgütüne karşı bu kez IŞİD’i ve ÖSO’yu kullandı. Sonuç belli. Başımıza bir terör örgütü daha musallat ettik.

PKK ile mücadelede geçmişte yaşananlardan alınacak 3 temel ders var.

1- Teröristle mücadele etmek için terörist kullanılmaz.

2- Terörle müzakere olmaz.

3-Salt silahlı mücadele ile bu iş çözülmez, çözülemez.

IŞİD ve diğer cihatçı terör örgütlerinin panzehiri ise çok basit :  “Laiklik”.

Ne zaman laiklik düşmanları iktidara gelse bu cihatçı terör örgütleri türemeye başladı. İBDA-C,  Hizbullah, IŞİD…

Başbakanlık açıklama yapmış. Halkı kin ve düşmanlığa sevkedecek sosyal medya paylaşımlarına önlemler alınacağını, cezai yaptırım uygulanacağı söylenmiş. Açıklama şöyle;

“Milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde, terör eylemlerini haklı gösterebilecek bu tür söylemler tehlikeli birer tuzaktır.

Beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde kurulan bu ucuz tuzaklara karşı vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Ülkemizin ve milletimizin menfaatleriyle bağdaşmayan bu tür paylaşımlar aynı zamanda suç teşkil edebilecektir. Halkı kin ve düşmanlığa sevk edecek bu paylaşımları yapanlarla ilgili yasal süreçlerin başladığını kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yasal işlem uygulamaya Cübbeli Ahmet şarlatanından başlayabilirler mesela. Yandaş medyanın satılık kalemşörleriyle de başlayabilirler. Halep yalanlarıyla Rusları hedef gösterdiler büyükelçi öldürüldü, Cübbeli Ahmet ve diğer şarlatanlar yılbaşı kutlamalarını hedef gösterdi Reina saldırısı oldu. Cübbeli Şarlatan şimdi de satranç oynayanlara sarmış. Satranç oynamak haramdır demiş. Yine hedef gösteriyor. Olası bir saldırının sorumlusu Cübbeli Şarlatandır.

“Müslüman noel kutlamaz, müslüman yılbaşı kutlamaz, müslüman içki içmez.” diyenlerin hiç ” Müslüman terörist olmaz, müslüman hırsızlık yapmaz, müslüman tecavüz etmez.” dediğini gördünüz mü, duydunuz mu?

“Bu Canileri Unutmayın”* isimli yazımda Boğaz Köprüsünde linç edilen erleri, Türkiye’ye doldurulan cihatçıları yazmıştım. Ortaçağdan kalma caniler, yobazlar içimizde yaşıyor. Mücadele etmemiz gereken zihniyetleri. Zihniyetleini yenince gerisi de gelir.

Zeki ATICI- 03.01.2016

(*)http://kemalistportal.com/index.php/2016/12/27/zeki-atici-yazdi-bu-canileri-unutmayin/

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: